Rengin Ağılönü Röportajı

Rengin Ağılönü Erişim Müşteri Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür

Erişim Müşteri hizmetleri ile Eskişehir lokasyonunda tamamladığımız çalışmayla ilgili keyifli röportaj için Rengin hanım’a çok teşekkür ederiz.

Erişim Müşteri Hizmetleri ne yapar?

2012 yılında bir Türkiye İş Bankası kuruluşu olarak faaliyetlerine başlayan Erişim Müşteri Hizmetleri A.Ş., İstanbul, Eskişehir ve Ankara’daki hizmet noktalarında 1300’e yakın çalışanıyla hizmet vermektedir. Bankacılık konusundaki uzun yıllara dayanan deneyiminin yanı sıra sigorta, sağlık ve turizm gibi çeşitli sektörlere de hizmet vermektedir. Deneyimli kadrosuyla müşteri hizmetleri, telefonda satış, teknik destek, müşteri elde tutma ve sadakat, kampanya yönetimi, tahsilat, memnuniyet ölçümü ve anket, bilgi güncelleme ve randevu gibi geniş bir yelpazede dış kaynak çağrı merkezi hizmeti sunmaktadır. İş ortaklarının çözümlerine ilişkin ihtiyaç ve beklentilerini güvenilir, kalıcı ve yenilikçi bir işbirliğiyle karşılamak ve en yüksek katma değeri almalarını sağlamayı hedeflemektedir.

Kimlere hizmet verir?

  • Türkiye İş Bankası
  • Anadolu Hayat Emeklilik
  • Anadolu Sigorta
  • Bayındır Sağlık Grubu
  • Tatilbudur

Neden Eskişehir lokasyonu?

Sektörün genç ve dinamik yapısına uygun olması açısından İstanbul’dan sonra ikinci hizmet noktamızı 2. Yılımızda Eskişehir’de açtık. Eskişehir sürekli gelişen modern bir şehrimiz. Büyük şehirlere yakınlığı, genç nüfusu, üniversite kenti oluşu, şehir içi ulaşım kolaylığı, teknolojik altyapısı, güvenli bir şehir oluşu gibi sahip olduğu pek çok sosyal ve ekonomik avantaj da şirketimizin Eskişehir’i tercih etmesinde etkili oldu.

Mod Tasarım ile tanışma hikayeniz?

2016 yılının sonlarına doğru İstanbul’daki hizmet binamızın yenilenmesi süreci başladı. Çağrı Merkezi’nin farklı dinamikleri vardır. Bu dinamikleri bilerek tasarım yapılması çok önemliydi bizim için. Çalışanların konforunu ön planda tutan, birbirleri ile iletişim kolaylığı sağlayan ve ferah bir ofis ortamı oluşturmak istiyorduk. Özellikle çağrı merkezleri için sıklıkla kullanılan standart mobilya yapılarının dışına çıkmak, daha modern ve özgür hissettiren bir yapı hayal ediyorduk. Çağrı Merkezi mobilyaları konusunda uzmanlaşmış olan MOD Tasarım ile bu süreçte çalışmaya başladık, bu deneyimimizde bize çok yardımcı oldular. Özellikle mimari ekiple günlerce farklı planlar ve modeller üzerinde çalıştık. Sonuçta içimize sinen bir yapı ortaya çıktı. Eskişehir’de yeni bir hizmet binasına taşınma durumumuz ortaya çıktığında da aynı tasarımı yeni binamızda da uygulamak istedik. Tabii burada sadece tasarım değil binanın tadilat anlamında da elden geçirilmesi sürecinde MOD ekibi ile birlikte çalıştık.

Mod Tasarım’ın size yaklaşımı ve çalışma sırasındaki tutumu, Erişim Müşteri Hizmetlerine katkıları?

Her zaman çözüme odaklanan bir yaklaşım sergiledi MOD Tasarım ekibi. İletişime açık, istek ve ihtiyaçlarımıza özel tasarımlar hazırlayıp seçenekler sunan bir ekip. Yeri geldi onlar Erişim çalışanı oldu, yeri geldi biz MOD çalışanı olduk. Yeni bir hizmet noktası oluşturuyor olmanın zorluklarını birlikte göğüsledik. Herkes sorumluluğunun bilincinde olarak hareket etti. Sonuçta her iki taraf için de; gerek yeni bakış açıları edinme gerek birlikte çalışma disiplini deneyimi adına büyük kazanımlarla sonuçlanan bir çalışma oldu. Destekleri için teşekkür ediyoruz.

 

Share this Post

Leave a Comment