VERİMİN TEMELİNDE UYUMLU EKOSİSTEM VAR!


Mod Tasarım Genel Müdürü Ercan Sicim

Sektör gelişiyor. İnsanların hızlı erişim ve çözüm bulma konusunda cevap buldukları iletişimin etkin olduğu yapı hayatımızda önemli bir rol oynuyor. “Baktığımızda, hayatımızın her alanı dijitalleşti” yorumunu yapan Mod Tasarım Genel Müdürü Ercan Sicim’in de örneklediği gibi, kalkacak otobüsün saatini, yemek siparişini, evde ansızın biten diş macunun siparişini bile mobil uygulamalardan verdiğimiz bir dönem yaşıyoruz. “Bu yüzden teknik destek, çokça seçeneğin olduğu ve müşteri memnuniyeti ile diğer seçeneklerden ayrılacağınız müşteri memnuniyeti, hizmetlere direkt erişim gün geçtikçe artarak devam ediyor” tespitini paylaşan Ercan Sicim’in dikkat çektiği gibi, ilk zamanlar sadece bir iletişim yöntemi olan çağrı merkezleri hizmetleri, daha sonrasında teknolojik firmaların zorunlu hizmeti veya iş geliştirme modeli oldu. Ama gelinen noktada artık insanlar için her yerde olmanın ve iletişim kurmanın bir argümanı haline geldi. “Çağrı Merkezleri Derneği’nden (ÇMD) elimize ulaşan verilere göre, 2018 yılında çağrı merkezlerindeki istihdamın yüzde 5 büyüme oranı ile 110 bin kişiye ulaşması bekleniyor” bilgisini veren Ercan Sicim’e göre, 2017 yılında 2,5 milyar adet gelen/giden çağrı araması olduğunu düşünürsek, çağrı merkezi sektörünün her geçen gün büyümeye devam edeceğini öngörmek de mümkün oluyor.

Bütünleşik çözümlerde uzmanlık ön planda
Çağrı merkezi başlığında istikrarlı biçimde devam eden büyüme trendinde dikkat edilmesi gereken bir başlık ‘akustik’ ve Ercan Sicim, bunun öneminin yanında, Mod Tasarım olarak yaptıkları çalışmaları şöyle anlattı:

“Durum iletişim olunca ve bu kadar çok istihdamdan bahsedince, kaçınılmaz son akustik sorunlar oluyor. Bu sadece işlevsel olarak değil, aynı zamanda dekoratif olarak da fark yaratımını sağlayabileceğiniz bir unsurdur. Çağrı merkezleri, iletişimini niteliğe çevirdiği andan itibaren insana değer katan kavramları uygulamaya başladı. Çağrı merkezlerinin en temel, en değerli, en hassas, en anlamlı çözüm ihtiyacı bütünleşik çözümler oldu. İnsan odaklı bütünleşik çözümler her şeyin üstünde. Açık ofis kavramının en yoğun işlendiği sektör olan çağrı merkezlerinde kişisel alan yaratımı ve kişisellik çok önemli. Çağrı merkezleri, dinamikleri farklı yapılar.

2006 yılından beri 120 bin çağrı merkezi masası kuran Mod Tasarım olarak, 2016 yılından bu yana bütünleşik hizmet veriyoruz. Konu, sadece bir çağrı merkezi masası, bir çalışma koltuğu almanın çok dışında. Bir masa, bir koltuk, zemin her yerden temin edilebilir. Peki ya çağrı merkezi masasını, çalışma koltuğunu, akustiği, aydınlatmayı, doğru nitelikte çağrı merkezi ürünlerini nereden alabilirsiniz? İşte Mod Tasarım akustik konusunda uzman ve üstlendiği projelerde yetkin kadrosu ile tüm bunları yapıyor. Çağrı merkezi dinamiklerine uygun iç mekan çözümlerinde bütünleşik çözümler sunuyoruz.

Tek bir kanal üzerinden ilerliyor, ancak bütün çözümlerinizi sağlamış oluyorsunuz. Doğru niteliğin, çalışana değer katan fonksiyonun bunca yıllık deneyim ile sunulmasını sağlıyoruz. Çağrı merkezlerinin genç ve dinamik yapısına uygun renk ve dokular, uygun büyüklükte aktivite ve dinlenme alanları, doğru konumlanmış ıslak hacimler, müşterilerinize yönelik farklı çözümler 16 yıllık bir deneyim ile sunuluyor.”

Share this Post